Počet položek: 0 0,- Kč

Stav č. 1. Vůbec nechladí, ani nemrazí, nesvítí žádná kontrolka, ani vnitřní osvětlení výrobku, nejsou slyšet žádné zvuky

Důležité upozornění: 

Veškeré činnosti, při kterých je nutné otevřít kryt elektrického spotřebiče, může provádět jen osoba, která má v souladu s vyhláškou č. 50/1978 Sb. Českého úřadu bezpečnosti práce a báňského úřadu o odborné způsobilosti v elektrotechnice dostatečnou kvalifikaci či způsobilost k provádění oprav na elektrických spotřebičích. Činnost bez potřebných znalostí a zkušeností může mít za následek elektrický šok s důsledkem velmi vážného zranění nebo smrti a může být nebezpečná i pro další osoby ve vaší domácnosti.

Pravděpodobné příčiny tohoto stavu:

Přerušený přívod elektrického napájení - K řídícím prvkům chladničky se nedostane správné napájecí napětí.

Zkontrolujte voltmetrem nebo vadaskou, kam až naměříte napájecí napětí v pořadí zásuvka, konec přívodní šňůry, termostat nebo řídící elektronika. Napájecí napětí u domácích chladniček musí být 230-240 V střídavých (AC).

Možné závady a jejich odstaňování:

A) Správné napětí nelze naměřit v elektrické zásuvce - Zkontrolujte bytový jistič a stav elektrické zásuvky. Pokud chybu nenaleznete, je třeba opravit elektroinstalaci v bytě a chladničku mezitím zapojte do jiné zásuvky, třeba přes prodlužovací kabel.

B) Správné napětí lze naměřit v elektrické zásuvce, ale ne na konci přívodní šňůry. Přívodní šňůra u převážné většiny chladniček vede do krabičky na kompresoru spotřebiče - Vyměňte přívodní šňůru.

C) Správné napětí lze naměřit v elektrické zásuvce i na konci přívodní šňůry - Zkontrolujte průchodnost kabelu k ovládání chladničky.Tento kabel vede nejčastěji do místa, kde lze nastavovat provozní teploty (ovládací panel nad dveřmi spotřebiče, vpravo nahoře uvnitř chladící části spotřebiče, příp. nad kompresorem nebo pod horní deskou chladničky).

D) Správné napětí lze naměřit v elektrické zásuvce, na konci přívodní šňůry i na konci kabelu k ovládání chladničky - Pokud jste všechny úkony udělal(a) správně, jedná se o kombinovoanou závadu více komponentů nebo chybu v řídící elektronice. Zkontrolujte prosím ještě jednou příznaky závady a v případě potvrzení se obraťte na servisního technika. S opravou tohoto typu si bez něj neporadíte. 

Zapojení kompresoru chladničky

Funkce:

Napájecí napětí je připojeno do svorkovnice kompresoru. Nulák a kostra je připojena napřímo do kompresoru, ale fáze je nejprve vedena hnědým vodičem do ovládací části chladničky a kompresor je spínán teprve fází na černém vodiči z ovládací části spotřebiče. 

Poznámka:

Popsaný způsob měření závady je určen pro chladničky, které používají kompresor bez elektronického řízení jeho chodu. Způsob měření v chladničkách s invertorem může být odlišný. Tyto chladničky lze poznat tak, že na štítku kompresoru naleznete údaj typu Inverter, Only electronic controller apod. V případě pochyb nás neváhejte kontaktovat. 

obchod@kupaoprav.cz

Vyrobeno ve spolupráci se značkou spotřebičů APPLIA'S EU.

KUPaOPRAV.cz & BUYandREPAIR.com & APPLIAS EU.com

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace